Web Alanı İstek Formu

Trabzon Üniversitesi Web Alanı Talep Süreci
 
Trabzon Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı olarak web alanı talepleri kişi veya birimlerin talepleri doğrultusunda temin edilmektedir. Web alanı talep süreci aşağıda sırasıyla verilmiştir:

1. Trabzon Üniversitesi Web Alanı Talep Formunu indiriniz. İndirmek için tıklayınız.
2. İndirilen dosya eksiksiz olarak doldurup başvuran kişi tarafından ıslak imza ile imzalanır.
3. Başvuruyu yapan kişi tarafından imzalan web alanı talep formu ilk olarak Bilgi İşlem Daire Başkanlığına daha sonra ise TRÜ Rektör Yardımcısı'na imzaya sunulur. 
4. Rektör yardımcısı uygun görüp imzalandıktan sonra ilgili form TRÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'na elden teslim edilir.
5. TRÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı gerekli işlemleri yaptıktan sonra başvurucunun Ekampus sistemine web yönetim sistemini ekler ve kullanıma hazır hale getirilir.
6. Kullanıma hazır hale getirilen web sayfası ile ilgili bilgiler başvuru formunda yazılan e-posta adresine gönderilir ve süreç tamamlanmış olur.

NOT: Verilen alan adları ___ .trabzon.edu.tr uzantılı olmaktadır. Fakat herhangi bir FTP ve veritabanı başvuruculara verilmemektedir. Sadece fakülte, bölüm, birim ve merkezlere ait web sayfa taslakları başvuran kişiye verilir. Örnek web sitelerin görüntüleri aşağıdaki resimlerde görülmektedir. Bunların dışında herhangi bir taslak web safyası verilmemektedir.